Синът на Любо Пенев герой за Хебър

Греда и отменено попадение на двубоя с Арда в Пазарджик

1 месецФутбол 6 Симеон Кисьов

Хебър (Пазарджик) победи Арда (Кърджали) с 1:0 у дома в среща от 25-ия кръг на efbet Лига и спря серията си от два мача без успех.

Първата добра възможност в срещата се откри пред Ел Мами Тетах, който преодоля Дебърлиев, но прати топката в гредата, опитвайки да я насочи към опразнената врата.

Хебър отвърна с опасен удар на Атанас Кабов в 20-ата минута. Той можеше да се разпише и минути преди края на първата част, но не намери целта.

Последната ситуация за първата част се разигра пред вратата на Хебър, но Борислав Цонев не беше точен.

Минути след почивката синът на наставника на Хебър Любослав Пенев - Николас, успя да открие резултата с шут в далечни ъгъл за 1:0.

Минути преди изтичането на час игра гол на Хебър беше отменен заради засада на Стефан Цонков.

До края не се случи нищо, което да промени крайния резултат. Така Хебър е на 12-о място в таблицата с 27 точки. Арда остава на седма позиция с 35.