ЦСКА 1948 остава без победа за 2024 година

Ботев (Враца) с няколко сериозни пропуска в Бистрица, "червените" удариха греда в края

27 дниФутбол 18 Симеон Кисьов

ЦСКА 1948 завърши при 0:0 с Ботев (Враца) в среща от 27-ия кръг на efbet Лига и прекъсна серията си от четири поредни поражения в елита, но още чака успех през 2024 година.

Първата по-добра възможност в срещата дойде в осмата минута, в която удар на Евгений Сердюк към вратата на гостите беше блокиран.

Ботев (Враца) се активизира минути преди да изтече половин час игра, а Марко Мажуга, Мартин Бачев и Клери Сербер се отчетоха с удари.

ЦСКА 1948 отвърна с центриране отляво и удар с глава на Емил Ценов, при които топката премина над вратата. Минута по-късно Федерико Бариос спаси коварен шут на Сердюк. До края на първата част и Талис пробва от дистанция, но над вратата на гостите.

Началото на втората част също не предложи особен екшън. Появилият се на почивката Даниел Генов веднъж изчисти топката при опасност пред своята врата, а десет минути по-късно стреля към вратата на съперника.

След малко повече от час игра Педриньо шутира от фаул, но не създаде проблем за Бариос.

Десет минути преди края Ботев (Враца) стигна до голова възможност, но Мартин Смоленски прати топката в аут. Малко след това и Даниел Генов опита да вкара за врачани, но след рикошет, топката излезе в корнер.

В продължението на срещата Антонио Вутов отправи хубав удар от фаул покрай стената, но топката се отби в гредата.

ЦСКА 1948 остава на седмо място в класирането с 38 точки, с една по-малко от шестия Крумовград. Ботев (Враца) е на предпоследната позиция с 18 точки.