Ювентус с нов провал в Серия А

13 дниФутбол 115 Симеон Кисьов

Ювентус допусна нова грешна стъпка в Серия А, след като завърши наравно 2:2 с Каляри в двубой от 33-ия кръг на шампионата. Все пак футболистите на Масимилиано Алегри могат да са доволни от точката, след като домакините поведоха с 2:0 през първата част след две точно изпълнени дузпи от Джанлука Гаетано и Йери Мина. Попадение на Душан Влахович и автогол на Алберто Досена оформиха крайния резултат.

В класирането на Серия А "старата госпожа" е с 64 точки и е на 3-ото място, докато сардинците са 14-ти с 31 пункта.

Още във втората минута Каляри създаде опасност. Зито Лувумбо стреля от границата на пеналтерията, но изпълнението му премина над напречната греда.

27 минути по-късно домакините получиха правото да изпълнят дузпа след игра с ръка на Бремер. Главният съдия бе повикан да прегледа ситуацията с ВАР. Зад топката застана Джанлука Гаетано, който не остави шансове на Войчех Шчесни.

В 33-ата минута сардинци бяха близо до второ попадение. Лувумбо пробва удар от воле, но изстрелът му премина встрани от вратата.

Само две минути по-късно Каляри получи още един 11-метров наказателен удар след нарушение на Шчесни. Този път изпълнител на дузпата бе Йери Мина, като и той бе точен.

В края на първата част попадение на Душан Влахович бе отменено заради засада.

В 51-ата минута домакините можеха да стигнат до трети гол. Матео Прати стрел от далечно разстояние. Шчесни обаче спаси спокойно.

10 минути след това Ювентус върна едно попадение, след като Влахович изпълни прецизно пряк свободен удар.

В 87-ата минута "старата госпожа" стигна до равенството, след като Алберто Досена си отбеляза автогол, след като не успя да избие добре центриране.

За Каляри предстои гостуване на Дженоа в Серия, докато Ювентус ще се изправи срещу Лацио в мач от Купата на Италия.