Гледай
на живо

България загуби от Канада след петгеймова драма

Волейболистите ни останаха девети в света

България загуби от Канада след петгеймова драма Националният ни отбор по волейбол приключи участието си на Световното първенство, след като "лъвовет... thumbnail text

Националният ни отбор по волейбол приключи участието си на Световното първенство, след като "лъвовете" загубиха от състава на Канада с 2:3 гейма в столичната зала "Арена Армеец". По този начин "кленовите листа" изпревариха нашите волейболисти в класирането на Група "G", като играчите на Стефан Антига заемат втората позиция след САЩ, докато България завърши участието си с четири победи, четири загуби и трето място в подреждането.

В първите два гейма играта на момчетата на Пламен Константинов бе много под очакваното ниво и гостите бързо поведоха с 0:2 гейма. Последва обаче корекция в тактиката на българския състав, която доведе до изравняване на резултата и вкарване на мача в тайбрек. В последната част обаче Канада се оказа отборът, който повече търсеше победата, която дойде след 10:15 точки.

Най-резултатен в срещата бе Николай Учиков с 20 точки, а Тодор Скримов заби още 16, но това не се оказа достатъчно за победата днес. Джон Перин записа на сметката си 18 пункта, а Николас Хоуг добави още 15 за успеха на Канада.