Цвети отнесе румънка и е във втори кръг в Ийстбърн

Предстои ѝ мач срещу №2 в света Симона Халеп

7 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Цветана Пиронкова победи румънката Моника Никулеску и се класира за осминафиналите в турнира на трева в Ийстборн. Българката, която влезе в основната схема като щастлива губеща, спечели с 6:0, 6:4 за около час игра.

Мачът трябваше да се играе във вторник, но зарадидъжд беше пренасрочен за сряда.

По тази причина почти веднага след победата си Пиронкова трябва да играе срещу световната номер 2 Симона Халеп, която също е от Румъния.

Първият сет мина изцяло под диктовката на българката. Тя загуби само четири точки в него и след 18 минути игра поведе с 6:0.

Във втория сет Никулеску, №32 в света, поведе с 3:1, но Пиронкова успя да изравни. Тя поведе с 5:4, след това постигна пробив на нула и спечели мача.