„Дунав“ (Русе) отстъпи лидерската позиция в Първа лига

Русенци завършиха 0-0 с „Берое“

7 годиниСпортни 9 Боряна Райчева

Лидерът в Първа лига „Дунав“ (Русе) отстъпи първото място в класирането, след като не успя да победи като гост „Берое“ (Стара Загора). Мачът от 7-ия кръг завърши 0-0, като русенци изпуснаха дузпа малко преди края.

Така „Дунав“ събра 17 точки и е на второ място след „Левски“, който има също 17, но по-добра голова разлика. Двата тима са единствените, които нямат загуба досега.

„Берое“ от своя страна е на пета позиция с 13 точки, колкото имат и „Лудогорец“ и ЦСКА, които са съответно на трето и четвърто място.

ЦСКА победи трудно гостуващия в София отбор на „Черно море“ с гол на Густаво Кулма в третата минута на добавеното време. Привърженици на червените замеряха с бутилки минерална вода треньора на гостите Георги Иванов-Гонзо, при което един полицай беше ударен по главата.