Григор Димитров на полуфинал в Пекин!

Първата ни ракета чака мач срещу Надал

7 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

Гpигоp Димитpeв победи 13-ия в cвета Роберто Аугт и се класира за полуфиналите на турнира в Пекин. Победата дойде много трудно, но може да го изправи срещу Рафаел Надал. Гришо се наложи със 7:6 (5), 4:6, 6:2 след два часа и половина на корта.
Срещата беше изключително равностойна. В първия сет двамата си размениха по един пробив, а изходът му беше решен в полза на Димитров след тайбрек. Във втората част испанският тенисист направи един пробив в сервиса на българина и това му беше достатъчно, за да изравни резултата в мача. Гришо отговори с два брейка в подаването на Агут в решителния сет и така си гарантира продължаване напред в турнира.На полуфиналите Григор Димитров може да играе срещу фаворита за титлата Рафаел Надал. Преди това обаче испанецът трябва да спечели мача си от четвъртфиналите срещу американеца Джон Иснър.