Григор Димитров победи Дел Потро

Нашият отстрани аржентинеца със 7:6 7:5

7 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Григор Димитров елиминира 7:6 (6), 7:5 Хуан Мартин дел Потро на осминафиналите на турнира в Пекин. В много оспорван мач нашият тенисист успя да вземе едва втората си победа от 7 мача срещу аржентинеца. Следващият съперник на Димитров ще е Роберто Баутиста Агут.
Решителен момент в мача срещу Дел Потро бе през втория сет, когато аржентинецът бе на крачка да изравни резултатата в сетовете. Той водеше с 5:2 и пробив преднина. Димитров обаче намери сили да обърне мача в своя полза.
През първия сет Дел Потро отново направи пробив, но нашият успя и в този момент да се справи, като изравни 3:3. При 5:6 третият нашият спаси два сетбола.
В драматичния втори сет, Димитров направи знаменита серия след 2:5. Първо той върна пробива, а след това изравни за 5:5. Това напрактика пречупи Дел Потро и той вече нямаше повече сили за съпротива.