Гледай
на живо

Григор Димитров се класира за 1/8 финалите на US Open

Българинът победи в 4 сета Жоао Соуса

Григор Димитров се класира за 1/8 финалите на US Open Григор Димитров се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Българският те... thumbnail text

Григор Димитров се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на САЩ по тенис. Българският тенисист победи с 6:4, 6:1, 3:6, 6:2 №36 в ранглистата Жоао Соуса от Португалия и ще играе за място на четвъртфиналите с Анди Мъри.

Двукратният олимпийски шампион се наложи в 4 сета срещу 35-годишния италианец Паоло Лоренци (№40), като в първите два сета имаше сериозни проблеми – първия спечели с тайбрек, а втория загуби на 5.

В мача срещу Соуса, продължил над 2 часа и половина, Григор водеше играта през по-голямата част от времето. Той допусна колебания само в третата част, когато сервисът му не вървеше и в началото на четвъртата, когато изоставаше с 0-2 гейма, но след това взе 6 поредни и се класира за осминафиналите.