.Радослав Янков в битка за победата в Банско

Започват състезанията от Световната купа по сноуборд

6 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

В Банско започват стартовете от поредния кръг на Световната купа по сноуборд. При мъжете ще има два паралелни гигантски слалома, в които ще участва и Радослав Янков.

Миналата година той спечели първия паралелен гигантски слалом и завърши на второ място във втория.

В събота (27 януари) ще се проведат състезанията в бордъркроса, където ще участва Александра Жекова. В неделя (28 януари) са вторите стартове в паралелния гигантски слалом.

Общо 230 сноубордисти ще участват в шестте състезания от Световната купа в Банско. Стартовете на българска земя са последното голямо събитие в сноуборда преди олимпийските игри в Пьонгчанг.

България ще бъде представена от седем състезатели. Освен Янков и Жекова сили ще премерят пуснат Теодора Пенчева, Михаил Кръшняк, Станислав Вангелов и Димитър Ганчев в паралелния гигантски слалон и Валентин Миладинов в бордъркроса.

Държавата отпусна 900 хиляди лева за домакинството на Световната купа. Миналата година за стартовете в Банско бяха отпуснати 990 хиляди лева.

Както и през 2017 г., входът за трибуните ще бъде свободен, а качването ще става срещу билет за кабинковата въжена линия или валидна лифт карта.

Наградният фонд за всеки от шестте старта е 30 000 швейцарски франка (25 800 евро). Сумата ще бъде разпределена между първите 16 в крайното класиране на всеки старт, като победителите ще получат по 11 600 евро.