Шеста поредна победа за „Левски“ в Първа лига

Сините оглавиха класирането

7 годиниКултура 6 Боряна Райчева

Шеста поредна победа за „Левски“ в Първа професионална футболна лига. Сините победиха с 1-0 опашкаря „Локомотив“ (Горна Оряхвица) като гости в мач от 8-ия кръг, който се игра в Пловдив. Победата изгледа новия собственик на клуба Спас Русев.

Единственият гол беше дело на Мартин Кавдански, който се разписа в собствената си врата в добавеното време на първата част.

С победата „Левски“ събра 20 точки и е еднолично на върха, след като другият отбор без загуба досега - „Дунав“ (Русе), се препъна в домакинския си мач срещу „Ботев“ (Пловдив). Русенци са на втора позиция със 17 точки.

Шампионът „Лудогорец“ дели трето-четвърто място с ЦСКА. Двата тима имат по 16 точки, но разградчани са с мач по-малко.