Байер (Леверкузен) счупи рекорд и ще спори за евротрофей

Късни голове спасиха "аспирините" от загуба срещу Рома

11 дниФутбол 148 Симеон Кисьов

Байер (Леверкузен) и Рома завършиха при 2:2 в реванш от полуфиналите на Лига Европа.

С общ резултат 4:2 "аспирините" продължават към финала на 22 май в Дъблин, където ще срешнат Аталанта. Германският отбор все още няма загуба през сезона и счупи рекорда на Бенфика от сезон 1963/64 от 48 мача без поражение.

Рома започна много активно и пропусна да поведе още в 4-ата минута, когато Ромелу Лукаку не успя да вкара очи в очи с Матей Ковар.

Последваха пропуски пред двете врати, за да се стигне до 29-ата минута, в която Езекиел Паласиос от Байер удари гредата от границата на наказателното поле.

Домакините натиснаха, но Адам Хложек и Амин Адли се отчетоха с пропуски.

Минути преди края Рома получи дузпа за задържaнe на Джонатан Тах срещу Дани Макели. Леандро Паредес застана зад топката и не сбърка за 1:0.

Втората част започна с пропуски на Браян Кристанте, Амин Адли и Сардар Азмун пред вратата на домакините.

Байер Леверкузен отвърна с пропуски на Йонас Хофман и Адам Хложек излезе на чиста позиция и стреля ниско по земята. Сръбският страж на римските "вълци" обаче съумя да спаси.

Рома получи втора дузпа в 65-ата минута за игра с ръка на Хложек. Леандро Паредес застана зад топката и удвои преднината на своя тим (2:0).

Байер отново тръгна в атака и четвърт час преди края Амин Адли остана на сантиметри от гола.

Германците стигнаха до попадение в 83-ата минута след автогол на Джанлука Манчини, отклонил топката в собствената си врата за 2:1.

Минути по-късно Джереми Фримпонг можеше да изравни, но вратарят на Рома спаси.