Изненада на старта на плейофите в efbet Лига

С човек по-малко борещият се за оцеляване Ботев Враца шокира Пирин в Благоевград

11 дниФутбол 117 Симеон Кисьов

Пирин Благоевград изненадващо допусна обрат и загуби у дома от Ботев Враца 1:2 в първи двубой от плейофите в еfbet Лига за двата тима, които са във втората шестица - отборите, които се борят за оцеляването си.

След спокойни първи няколко минути, резултатът в мача бе открит при първата по-сериозна опасност пред една от двете врати. В 8-ата минута Иван Тасев се разписа за 1:0, възползвайки се от кошмарна грешка Меси Биатумусока, който се подхлъзна в най-неподходящия момент при върната към него топка от Мартин Ачков.

Гостите изнесоха играта в половината на своя противник и в 17-ата можеха да изравнят. Клери Сербер проби отляво, навлезе в наказателното поле и центрира много остро успоредно на голлинията, но Ковальов внимаваше и успя да отклони топката. Малко след изтичането на половин час игра пък Браян Медоса получи на десния фланг и центрира остро в наказателното поле, където Браян Переа опита триков удар с пета, но топката премина покрай вратата.

По-добрата игра на гостите след получения гол даде резултат в първата минута от добавеното време на първото полувреме, когато Мартин Ачков изпълни перфектно пряк свободен удар от около 25 метра и изравни за 1:1 с много красив гол.

Четири минути след почивката гостите направиха пълен обрат, след като Браян Переа центрира в наказателното поле, където Бубакар Траоре не успя да отиграе, а непокритият Мартин Смоленски се разписа за 1:2.

Радостта на врачани обаче бе помрачена в 54-ата минута, когато Браян Мендоса трябваше да напусне преждевременно терена, след като получи директен червен картон. Крайният бранител на гостите спря непозволено Данило Полонски, а поради факта, че той бе последен в отбрана, главният рефер нямаше друга алтернатива пред себе си освен да му покаже пътя към съблекалните.