Гол след гол, обрат след обрат и зрелище в мач от Лига 1

13 дниФутбол 37 Симеон Кисьов

Лил и Олимпик Лион изиграха изключителен мач. Двата отбора се противопоставиха в среща от 32-рия кръг на Лига 1.

До 85-ата минута „песовете“ имаха аванс от 3:2, но с два бързи гола гостите се добраха до трите точки.

След драматичната победа Лион се изкачи до седмата позиция във временното класиране с 47 точки, докато Лил остава четвърти с 55.

До почивката всичко вървеше по план за Лил, който натрупа аванс от два гола. В средата на първата част Юсуф Язъджъ асистира на Бафоде Диаките, който даде аванс на Лил.

Десетина минути преди почивката Лил удвои преднината си. Джонатан Дейвид този път асистира, а Едон Жегрова отбеляза.

Олимпик Лион някак си намери сили да се надигне. В 66-ата минута гостите върнаха един от головете чрез Саид Банрама и намалиха изоставането си.

В 82-рата минута Малик Фофана възстанови равенството. Лил бързо се отърси и съумя да си възвърне преднината. Диаките вкара втория си гол за 3:2 в 85-ата минута.

Последва нов обрат, който определи крайния победил. Две минути преди изтичането на редовното време водещият голмайстор на „хлапетата“ Александър Лаказет се разписа за 3:3.

В големия герой за гостите пък се превърна Балде, който беше точен във 2-рата минута от добавеното време. Така с непреклонна воля Лион стигна до победата и трите точки.

В следващия кръг от Лига 1 Лил гостува на Нант в опит да се върне към победите. За Лион предстои визита на Клермон.