Лацио доближи Рома, мечтае за ШЛ

"Римските орли" спечели при визитата си на Дженоа

13 дниФутбол 122 Симеон Кисьов

Лацио спечели с минималното 1:0 гостуването си на Дженоа в мач от 33-ия кръг на италианската Серия "А". Единственото попадение бе дело на Луис Алберто (67).

Първото полувреме не предложи много емоции на феновете, а двете по-добри положения бяха на сметката на домакините. Първо още в 13-ата минута Матео Ретеги стреля опасно от границата на наказателното поле, но не уцели вратата. В добавеното време пък неговият партньор в атака Калеб Екубан стреля опасно.

В 67-ата минута, когато “римските орли” осъществиха разиграване след корнер, след което топката бе вкарана в наказателното поле отдясно, Дайчи Камада центрира, а Луис Алберто засече от около метър във вратата на Хосеп Мартинес за 0:1, което се оказа и единственото попадение в срещата.

След четвъртата победа в последните си пет мача Лацио се доближи на три точки от градския съперник Рома, но “вълците” имат две срещи по-малко. "Орлите" продължават да таят надежди, че биха могли да се доберат до петото място, което ще дава право на участие в Шампионската лига догодина. Дженоа пък заема 12-ото място в подреждането и има солидна преднина от цели 12 точки пред опасната зона.