Новият треньор на Селта тръгна с победа и застраши елитния статут на Севиля

По този начин галисийци събраха 27 точки на 16-ото място, на точка зад андалусийци, които са 15-и

1 месецФутбол 13 Симеон Кисьов

Селта Виго обърна и победи Севиля с 2:1 на „Рамон Санчес Писхуан“ в мач от 29-ия кръг на Ла Лига. По този начин галисийци събраха 27 точки на 16-ото място, на точка зад андалусийци, които са 15-и. Кадис, който е точно под чертата, има 22 точки.

Дебют начело на гостите направи Клаудио Хиралдес, който до момента бе старши треньор на дублиращия отбор. Хиралдес замени уволнения Рафаел Бенитес.

В третата минута Селта бе близо до това да излезе напред в резултата, след като Яго Аспас се освободи от пазача си в наказателното поле и нанесе удар към левия ъгъл, но топката премина покрай страничния стълб.

В 19-ата минута Севиля поведе. Юсеф Ен-Несири връхлетя върху отскочила топка в наказателното поле и с удар в долния десен ъгъл порази вратата на Селта за 1:0.

В края на първото полувреме Селта пропусна няколко много добри възможности за гол. В 43-ата минута Йорген Странд Ларсен стреля от движение, а Ориан Ниланд изби с крак. Малко след това Ниланд отново спря Ларсен, който стреля от удобна позиция към левия ъгъл.

Натискът на Селта продължи и през второто полувреме. В 52-рата минута Яго Аспас прибра топката и нанесе удар към левия ъгъл, но покрай вратата.

Севиля имаше няколко шанса, с които да вкара втори гол и да си реши мача, но не успя да го направи. В 58-ата минута Исаак Бернал отне топката след грешка в защитата, но стреля малко покрай вратата. Бернал получи убийствен пас в 60-ата минута, но Висенте Гуаита улови.

В 61-вата минута Севиля направи трети пропуск в рамките на кратък период от време. Отбита топка достигна до Лукас Окампос, който нанесе удар на косъм над напречната греда. Минута след това Доди Лукебакио нанесе свиреп шут от границата на наказателното поле, но Гуаита спаси.

В 72-рата минута Селта наказа пропуските на Севиля и успя да изравни резултата. Яго Аспас намери Карлес Перес, който не се поколеба да нанесе удар от движение и прати топката неспасяемо към горния ляв ъгъл – 1:1.

Седем минути по-късно галисийци отбелязаха и второ попадение, което се оказа победно. Джонатан Бамба центрира към наказателното поле и Йорген Странд Ларсен нанесе великолепен удар с пета, който навести мрежата на Севиля – 1:2.