Лацио пропусна да разгроми Верона, но взе най-важното в битката си за Европа

Единственият гол в мача реализира Матия Дзакани, като по този начин „орлите“ събраха 55 точки и излязоха на 6-о място във временното класиране

12 дниФутбол 2 Симеон Кисьов

Лацио записа трета поредна победа в италианското първенство, след като надви Верона у дома с 1:0 в мач от 34-ия кръг на Серия А. Единственият гол в мача реализира Матия Дзакани, като по този начин „орлите“ събраха 55 точки и излязоха на 6-о място във временното класиране, докато Верона остава 17-и с 31 точки на сметката си.

Мачът започна с домакински натиск, но през първата част Лацио не успя да създаде сериозни главоболия за защитата на Верона, като най-доброто положение за първата част дойде в 19-ата минута.

Тогава вратарят на гостите Лоренцо Монтипо спаси удар на Густав Исаксев, който засече центриране от ъглов удар.

В 48-ата минута „орлите“ нацелиха напречната греда след удар на Луис Алберто извън наказателното поле, а в ситуацията Монтипо докосна топката преди да я прати в гредата.

Шест минути след това нов Алберто стигна до нов шанс за удар, но прати топката над вратата.

Натискът на Лацио продължи, като с пропуски се отчетоха Алберто, Педро и Валентин Кастеьонс между 63-ата и 70-ата минути.

Натискът на римляните даде резултата в 72-ата минута, когато Алберто комбинира с Матия Дзакани, когато изведе в наказателното поле, където Дзакани финтира играч на гостите и с безпощаден удар вкара гол за Лацио!

До края на мача Лацио свали оборотите, но Верона не успя да създаде сериозни опасности пред вратата на Кристос Мандас и така тимът на Игор Тудор зарадва феновете си на „Олимпико“ с победа.