Олимпиакос победи Астън Вила с 2:0

Гърците срещу Фиорентина на финала в Атина

11 дниФутбол 139 Симеон Кисьов

Олимпиакос победи Астън Вила с 2:0 в реванш от полуфиналите на Лигата на конференциите (4:2 в първия мач) и ще срещне Фиорентина в спора за трофея на 29 май в Атина.

Домакините поведоха с първата си по-добра възможност в мача. Аюб Ел Кааби получи в наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Астън Вила отвърна със силен шут на Дъгклас Луис четвърт час по-късно, но Аюб Ел Кааби (Олимпиакос Пирея) в наказателното поле, който стреля бързо в долния десен ъгъл, оставайки вратаря безпомощен и правейки резултата 1:0! се намеси.

Олимпиакос можеше да поведе с два гола в 37-ата минута, но Емилиано Мартинес отрази удара на Константинос Фортунис.

В продължението на първата част Лиън Бейли шутира от дистанция, но Цолакис изби в корнер.