Реал Мадрид се приближи на 4 точки от титлата в Ла Лига

11 дниФутбол 131 Симеон Кисьов

Реал Мадрид се доближи на 4 точки от титлата в Ла Лига след минимален успех в гостуването си на Реал Сосиедад с 1:0 на "Реале Арена". Единственото попадение в мача бе дело на Арда Гюлер. С победата Реал вече е с 84 точки, докато баските са 6-ти с 51 точки.

Преди началото на двубоя легендата на испанския футбол Давид Силва бе почетен. Той завърши кариерата си именно в Реал Сосиедад.

В 21-ата минута баските имаха претенции за дузпа, след като Микел Оярсабал падна в наказателното поле. До 11-метров наказателен удар не се стигна.

Седем минути по-късно Реал Сосиедад стигна до добър шанс. Бенят Туриентес стреля от границата на наказателното поле, но опитът му премина над напречната греда.

В 30-ата минута Орелиен Чуамени намери Дани Карвахал на десния фланг с хубав диагонален пас. Той от въздуха продължи към пеналтерията, където пръв до топката бе Арда Гюлер, който не остави шансове на стража на домакините.

Само три минути по-късно баските си помислиха, че са изравнили, но попадението на Такефуса Кубо бе отменено след намесата на ВАР заради нарушение в хода на атаката.

В началото на втората част Бенят Туриентес отправи мощен удар от границата на наказателното поле. Кепа Аризабалага успя да избие топката в корнер.

В 73-ата минута домакините пратиха топката още веднъж в мрежата, но попадението правилно бе отменено заради засада.

Седем минути по-късно Оярсабал бе изведен на отлична позиция. Той си освободи пространство за изстрел, но бранител на Реал успя да блокира опита му.

В 82-ата минута Шералдо Бекер отправи удар от границата на пеналтерията. Изпълнението му премина малко над напречната греда.

За Реал Мадрид предстои първи полуфинален мач в Шампионската лига срещу Байерн Мюнхен, докато в Ла Лига за "кралския клуб" следащият мач е с Кадис. Реал Сосиедад ще приеме Лас Палмас.