Рен победи Марсилия с 2:0

Двата отбора са на 7-о и 8-о място с по 39 пункта, изоставайки на 3 от местата даващи право на участие в Европа

1 месецФутбол 5 Симеон Кисьов

Рен победи Марсилия с 2:0 и ги изравни по точки в Лига 1 на Франция. Двата отбора са на 7-о и 8-о място с по 39 пункта, изоставайки на 3 от местата даващи право на участие в Европа.

В 21-ата минута Рен поведе в резултата. Мартин Терие получи чудесен пас и излезе сам срещу вратаря, като хладнокръвно реализира първото попадение в срещата.

До почивката гостите също имаха няколко интересни положения, но не успяха да изравнят.

В 73-ата минута Пиер-Емерик Обамеянг нанесе приличен удар към вратата от статично положение, но топката се удари в десния стълб.

След още 2 минути игра Абдул Меите извърши нарушение срещу футболист на Рен и реферът отсъди дузпа.

Бенжамен Буриго застана на бялата точка и бе точен, с което на практика „затвори“ мача с второ попадение.