Шоу на Лева, гол на Феликс, изгониха Шави – Барселона разби Атлетико Мадрид

Левандовски изпълни прекия свободен удар, но не сполучи да отбележи четвърти гол

1 месецФутбол 18 Симеон Кисьов

Отборът на Барселона постигна категорична победа при гостуването на Атлетико Мадрид с 3:0, което се оказа пета поредна за каталунците срещу столичани. Роберт Левандовски направи истинско шоу, като отбеляза красив гол и се отчете с две асистенции. Головата сметка обаче откри отново Жоао Феликс, който е преотстъпен от Атлетико Мадрид и на практика във втори пореден мач играе ключова роля за победата на Барселона.

Любопитното е, че в края на първото полувреме Шави получи втори жълт картон и рано-рано бе изпратен на трибуните, което обаче не разстрои играча на Барселона.

Барса започна мача с две момчета на по 17 години. Ектор Форт зае място като ляв защитник, а Пау Кубарси зае място в центъра на защитата.

Първата добра голова възможност бе в 7-ата минута, когато Пабло Бариос получи добро подаване от Родриго Де Пол и стреля, но топката излезе в аут.

В 38-ата минута Фермин Лопес нанесе силен удар, но Ян Облак направи чудесно спасяване.

Само секунди по-късно Барселона поведе. Жоао Феликс започна атаката, пусна към Роберт Левандовски, който почти от аутлинията върна топката в наказателното поле, където Феликс засече и реализира за 0:1.

Малко преди почивката Шави получи втори жълт картон за разправия със съдията.

Само 2 минути след подновяването на играта Барселона нанесе своя втори удар. Рафиня пусна топката към Роберт Левандовски, който се обърна и с чудесен диагонален удар я вкара в мрежата на Облак за 0:2.

След второто попадение последваха няколко минути, в които домакинита създадоха добри шансове. Маркос Йоренте бе близо до попадение, но Марк-Андре тер Щеген успя да спаси.

В 65-ата минута Барселона вкара и трети гол. Този път Роберт Левандовски се бе озовал по десния фланг, центрира прецизно право на главата на Фермин Лопес, който не остави шансове на Облак – 0:3.

В 86-ата минута Саул Нигес можеше да върне един гол, но не успя да уцели вратата от непосредствена близост.

В добавеното време Молина фаулира Санчес Родригес на границата на наказателното и получи директен червен картон, тъй като бе последен човек в отбраната на Атлетико. Левандовски изпълни прекия свободен удар, но не сполучи да отбележи четвърти гол.