Юве с поредна издънка, продължава да буксува

Грандът с трети пореден мач без победа

1 месецФутбол 16 Симеон Кисьов

Ювентус завърши при 0:0 с Дженоа у дома в мач от 29-ия кръг на Серия "А", с което "черно-белите" вече са без успех в три поредни срещи.

В 7-ата минута Матия Бани отправи опасен удар с глава, който отиваше точно под напречната греда. Войчех Шчесни обаче показа отличен рефлекс, за да запази паритета.

Четвърт час по-късно домакините имаха претенции за дузпа, но те не бяха уважени от главния съдия.

След половин час игра Федерико Гати бе намерен в наказателното поле. В последния момент изстрелът му бе блокиран от бранител на "грифоните".

22 минути след началото на втората част Самюел Илинг отправи удар от границата на наказателното поле. Неговото изпълнение срещна левия страничен стълб.

В 69-ата минута Душан Влахович се озова на добра позиция в наказателното поле, но изстрелът му бе неточен.

В 90-ата минута отборът на Масимилиано Алегри нацели още една греда след изстрел на Мойс Кийн.

Ювентус продължава да е трети с актив от 59 точки - 16 по-малко от лидера Интер. Дженоа пък си остава на 12-ото място с 34 пункта на сметката си.