София 17 °C София 17°C - предимно ясно Велико Търново 14 °C Велико Търново 14°C - облачно Пловдив 19 °C Пловдив 19°C - разкъсана облачност Варна 16 °C Варна 16°C - предимно облачно Бургас 18 °C Бургас 18°C - облачно

Провал за Борусия (Д) в спора за топ 4

"Жълто-черните" изостават на 5 точки от прекия си конкурент за Шампионската лига

13 дниФутбол 2 Симеон Кисьов

Борусия Дортмунд загуби с 1:4 като гост на РБ Лайпциг в мач от 31-вия кръг на Бундеслигата

"Жълто-черните" излязоха напред в резултата в 20-ата, когато Санчо порази целта с хубав удар от границата на наказателното поле.

Само четири минути по-късно „биковете“ изравниха. Лоис Опенда се разписа. Имаше съмнения за засада, така че попадението беше внимателно проверено от ВАР и нищо нередно не бе открито.

Системата беше използвана и десет минути по-късно. Главният съдия първоначално даде дузпа за Лайпциг, но промени решението си.

В добавеното време на първата част Лайпциг дори направи пълен обрат в резултата. Шешко беше забравен от защитата на Дортмунд в наказателното поле и прати топката в мрежата.

„Жълто-черните“ започнаха много лошо втората част и получиха гол още в 46-ата минута. Опенда намери Симакан, който от чиста позиция се разписа.

Десет минути преди изтичането на редовното време Лайпциг наниза четвърти гол. Бенямин Хенрихс демонстрира страхотен поглед върху играта и подаде към Кристоф Баумгартнер, който насочи топката в долния ляв ъгъл на вратата на Грегор Кобел.

Борусия (Дортмунд) е на пета позиция в класирането с 57 точки на пет зад Лайпциг, който е четвърти с 62 и засега заема последното място, даващо право на изява в Шампионската лига догодина.