София 17 °C София 17°C - предимно ясно Велико Търново 14 °C Велико Търново 14°C - облачно Пловдив 19 °C Пловдив 19°C - разкъсана облачност Варна 16 °C Варна 16°C - предимно облачно Бургас 18 °C Бургас 18°C - облачно

Ювентус се провали

„Вещиците“ препънаха шампиона на свой терен

3 годиниФутбол 3 Симеон Кисьов

Беневенто завърши 1:1 у дома с шампиона Ювентус и измъкна точка от мача помежду им в деветия кръг на италианската Серия „А“.

Гостите бяха без голямата си звезда Кристиано Роналдо, който получи почивка за тази среща от треньора Андреа Пирло. И без португалеца обаче „бианконерите“ успяха да поведа с гол на Алваро Мората (21), който се разписа след асистенция на Федерико Киеза.

Последва натиск на „вещиците“ и в добавеното време на първата част те успяха да изравнят чрез Гаетано Летиция (45+3).

След почивката нито един от двата тима не успя да материализира някое от положенията си в гол и в крайна сметка се стигна до подялба на точките.

Така Беневенто има вече 10 токи на 12-ата позиция. Ювентус е четвърти със 17 точки преди останалите срещи от кръга.