EURO 2020: Европа ще има нов шампион, Чехия и Белгия поеха към четвъртфиналите

На четвъртфиналите Чехия се изправя срещу Дания, Белгия среща Италия

3 годиниСпортни 2 Антоанета Начева

Европа ще има нов шампион! В поредната среща от осминафиналите Белгия отстрани европейския шампион Португалия и продължава към четвъртфиналите.

„Червените дяволи“ победиха с минималното 1:0, когато в добавеното време на първата част Торган Азар реши да стреля от около 20 метра, а топката прониза мрежата на стража Патрисио. Белгия плати скъпо този успех, след като в началото на втората част терена напусна плеймейкърът Кевин де Бройне с контузия. Халфът на Манчестър Сити пострада след тежко съприкосновение с Палиня и бе заменен от Дрийс Мертенс.

В четвъртфиналите момчетата на Роберто Мартинес ще срещнат отбора на Италия, който се справи мъчително с Австрия след 2:1 и продължения.

Отборът на Чехия успя да отстрани Нидерландия в осминафинален сблъсък на EURO 2020.
"Лалетата" загубиха с 2:0 на „Пушкаш Арена” в Будапеща.

Бедите за Нидерландия започнаха в 55-ата минута, когато Матайс Де Лихт получи директен червен картон заради умишлена игра с ръка. След тази ситуация паднаха и двата гола за Чехия. В 69-ата минута резултатът откри Томаш Холеш с прецизен удар с глава. Момчетата на Ярослав Шилхави удвоиха. В 80-ата минута Патрик Шик вкара четвъртия си гол от началото на първенството и направи резултата 2:0, който остана без промяна до края на мача.

Така Чехия също отива на четвъртфинал, където ще срещне отбора на Дания.