Кирил Десподов с два гола накрая за обрат на Щурм Грац

Българинът изигра пълни 90 минути

4 годиниСпортни 2 Боян Марков

Футболист номер 1 на България за 2018 година Кирил Десподов отбеляза две попадения при победата на своя Щурм Грац като гост на Хартберг в мач от 26-ия кръг на първенството. Тимът от Грац изоставаше с 0-1 пет минути преди края на редовното време, когато българинът се разписа с изравнително попадение. Четири минути по-късно - в 89-та минута нападателят отбеляза втори гол, с който обрата беше факт.

Отборът на Щурм се намира на шесто място в класирането на австрийската бундеслига, на точка зад петия Хартберг.

Успехът беше важен за Щурм, тъй като по този начин бе прекъсната негативната серия от четири поредни загуби и шест поредни двубоя без победа за тима.

Десподов изигра пълни 90 минути. Щурм продължава да се бори за участие в евротурнирите. Лидер в класирането остава Залцбург с 36 точки - седем повече от втория Рапид Виена.