С много късмет "Левски" се изкачи на върха

Груби грешки на "Царско село" донесоха победата на "сините"

5 годиниСпортни 2 Боряна Райчева

„Левски“ излезе на първо място във временното класиране в efbet Лига след изключително труден успех над новака „Царско село“. Футболистите на Петър Хубчев трябваше да чакат до 89-тата минута, за да стигнат до първото си попадение – дело на Найджъл Робърта. Само минутка по-късно и Станислав Иванов се разписа за крайното 0:2. И двата гола дойдоха след изключително груби грешки в защитата на „Царско село“.
Така сините се изравниха по точки с шампиона Лудогорец – по 10, но с по-добра голова разлика заемат първата позиция в таблицата. В следващия кръг „Левски“ приема „Берое“ на „Георги Аспарухов“, а „Царско село“ гостува в Пловдив на „Ботев“.