Ударно начало за Ливърпул

Контузия на Алисон помрачи успешния старт

5 годиниСпортни 1 Боряна Райчева

Силен „Ливърпул“ отнесе с 4:1 новака „Норич“ на старта на Висшата лига. Доброто настроение в лагера на „червените“ обаче бе помрачено от контузията на Алисон. Най-добрият страж за изминалия сезон нарани глезена си при изпълнение на аут и бе заменен принудително от новото попълнение Адриан.

„Мърсисайдци“ ясно заявиха претенциите си към титлата още в първия си мач. Домакините показаха клинична точност и вкараха 4 гола с 4-те си точни удара към вратата на съперника през първата част. Резултатът бе открит с автогол на Грант Хенли още в 7-мата минута. Последваха попадения на Салах в 19-тата, Ван Дайк в 28-мата и Ориги в 42-рата.

Така още на полувремето нещата бяха предрешени, въпреки че „Норич“ показа добра игра, създаде немалко положения и може би не заслужаваше подобен развой.

През втората част темпото на игра логично спадна. „Ливърпул“ не си даваше много зор и така и не стигна до пети гол. Гостите, от своя страна, не се предадоха и продължиха да атакуват. Те стигнаха до своето почетно попадение в 64-тата минута чрез дебютиращия във Висшата лига Пуки. До края на срещата и двата тима създадоха някои добри положения, но до повече голове не се стигна.