РБ Лайпциг и Борусия (Дортмунд) завършиха наравно 1:1

Двата тима си размениха по един гол на „Ред Бул Арена”

РазенБалшпорт Лайпциг и Борусия (Дортмунд) завършиха 1:1 в дербито от 25-ия кръг на германската Бундеслига.
Жан-Кевин Огустен (29) вкара първия гол в мача и даде аванс на „червените бикове”, възползвайки се от асистенция на Наби Кейта. Сравнително бързо вестфалци успяха да изравнят чрез Марко Ройс (38) след пас на Махмуд Дахуд.
След почивката нито един от двата тима не успя да реализира някое от създадените си голови положения. Така логично се стигна до подялбата на точките.
Равенството прати „жълто-черните” на третата позиция с 42 точки и по-добра голова разлика от четвъртия Айнтрахт (Франкфурт). РБ Лайпциг остава шести с 39 точки.