Балъков надви Любо Пенев в дебюта си за Локо (София)

Стив Траоре герой за "железничарите" в Пазарджик

16 дниФутбол 6 Симеон Кисьов

Локомотив (София) победи Хебър с 2:0 като гост в среща от 31-ия кръг на efbet Лига - дебют за Красимир Балъков начело на "железничарите". Успехът на столичани официализира изпадането на Етър от елита.

Гостите започнаха по-силно и успяха да открият резултата в 10-ата минута с попадение на Стив Траоре (1:0).

След около половин час игра дойде първата по-опасна атака на Хебър, завършила с ефектен опит за прехвърлящ удар, но Любенов се намеси. Минути по-късно стражът на Локомотив реагира и при удар на Георги Вълчев.

Началото на втората част предложи удар на Красимир Милошев към вратата на Хебър, след което головите положения липсваха.

След час игра Стив Траоре падна в наказателното поле на Хебър след съприкосновение с Атанас Кабов, но реферът Радослав Гидженов му показа жълт картон за симулация.

Десет минути преди края Локомотив (София) вкара втори гол след удар на Стив Траоре и рикошет в тялото на Жоао Сеско за 2:0.

Локомотив (София) се изкачи на 12-о място в класирането с 31 точки, с една повече от следващите го Пирин и Хебър.