28 КРЪГ НА КАМПЕОНАТО БРАЗИЛЕЙРО

ВОДАЧИТЕ ВЪВ ВРЕМЕННОТО КЛАСИРАНЕ КОРИНТИАНС С 7 ТОЧКИ ПРЕД ВТОРИЯ МИНЕЙРО

9 годиниБразилейро 2 Телевизия Евроком

Изиграха се всички срещи от 28-я кръг Бразилската серия А. Лидерът в класиране Коринтианс спечели нови 3 точки след като победи Фигурензе с 3-1 като гост и категорично превзе върха на временното класиране с актив от 60т. Вторият Атлетико Минейро си раздели точките с последния Жоанвиле.

Настоящият шампион на Бразилия Крузейро победи Коритиба с 2-0 като домакин на Минейрао. Резултатът откри Сеара още в 22 минута на двубоя. 20 минути по-късно Андре получи червен картон заради груба игра. Второ полувреме донесе и 3-те точки за шампионите . Вилиян отбеляза вторият гол в 66-та минута а в 85 втори червен картон в двубоя и първи за отбора на Коритиба получи Жуниор. Така като Крузейро събраха 36 точки в актива си и заемат 13-та позиция.
Градското дерби между Сао Паоло и Палмейрас не излъчи победител. На стадион Морумби трикольорите си поделиха точките със зелените след 1-1. Резултатът беше открит в полза на домакините в началото на второто полувреме. Калиньос изведе трикольорите напред в резултата в 60-та минута. Отново в продължението, Палмейрас изравниха. в 3-те минути добавено време Робиньо направи резултата 1-1 и така Палмейрас останаха на 4-то място с 45-точки с две повече от 5-я Сантош който събира в актива си 43 колкото и Сао Паоло.
Флуминензе излезе от лошата си серия със загуби, като победи Гояс с 2-0. след три поредни поражения, отборът на Фред се завърна в играта и спечели трите точки. Капитанът на отбора откри резултатът в 29-та минута, а в 50-та асистира на Густави за 2-0. Така на стадион Маракана домакините събраха 37-т,и оставиха Гояс на 16 позиция с 31 точки една над зоната на изпадащите. На 17 остават Чапакоензе със същия актив, но по- лоши показатели.