Атланта спря Кливланд и взе ценна победа

Със здрава защита Ястребите се наложиха със 106:97 срещу Кливланд

9 годиниБаскетбол 3 Телевизия Евроком

Баскетболистите на Атланта имаха ясно послание към Кливланд на ЛеБрон Джеймс – ние сме отборът, който трябва да бъде победен в конференцията, макар и да нямаме суперзвезди. Атланта отново заложиха на колектива, като демонстрираха здрава защита, ограничиха Джеймс до 18 точки и го принудиха да направи цели 9 грешки, за да спечелят със 106:97 у дома. Победата бе 6-а поред за отбора от щата Джорджия. Ал Хорфорд водеше домакините с 19 точки, а още петима завършиха с двуцифрен актив. Атланта дръпна със 17 точки след първата част, но в следващите две ситуацията се промени и преди последната авансът на тима бе сведен до 81:79. Кайл Корвър, който пропусна първите си 5 стрелби от игра, излезе на сцената, като наниза 2 тройки в началото на периода, с втората от които резултатът стана 91:81, което осигури и триумфа. Атланта бяха вдъхновени и от легендата си Доминик Уилкинс, който от четвъртък вече има своя статуя пред залата. Един от най-атрактивните играчи в историята на почивката получи картина и екип с автографите на настоящите играчи. Отборът пък игра с екипите от неговото време. Кайри Ървинг вкара 20 точки за Кавалерите, които са с баланс 39-25 и са 4-и на Изток. Атланта пък е с 49-12 и вече си гарантира място в плейофите, като би било сензационно ако загуби първото си място в подреждането.