БАРСЕЛОНА ТРИУМФИРА СЛЕД ГОЛОВА ДРАМА

ОСЕМ ГОЛА В РЕДОВНОТО ВРЕМЕ В МАЧА ЗА СУПЕРКУПАТА НА ЕВРОПА

9 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Барселона спечели Суперкупата на Европа, след като победи Севиля с 5:4 след продължения. В редовното време срещата завърши наравно 4:4, след което влезлият като резерва Педро Родригес вкара победния гол в 115-ата минута. Отборите поставиха рекорд по резултатност в турнира, отбелязвайки осем гола в редовното време. Освен това Севиля се превърна в първия тим в историята на Суперкупата на Европа, успял да компенсира изоставане от три гола.

Евер Банега откри за Севиля в 3-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар. Четири минути по-късно отново от фал Лионел Меси изравни. Барселона поведе с втори гол на Меси в 16-та минута. В края на първата част Рафиня отбеляза за 3:1. В 52-ата минута Луис Суарес покачи на 4:1. Пет минути след това Хосе Антонио Рейес намали . В 72-ата минута Кевин Гамейро беше точен от дузпа за Севиля и направи резултата 4:3. Новото попълнение на носителя на трофея от Лига Европа Евгени Коноплянка изравни в 81-ата минута с гол в дебюта си.

С успеха си Барселона се изравни с рекордьора по трофеи – Милан, който има пет спечелени Суперкупи на Европа. Преди началото на двубоя над 1000 деца, съдии и играчи се вплетоха в жива верига символизираща световния мир, а мотото на събитието бе „Обединени за мир заедно с футбола“.