Байерн се забавлява и вкара шест гола на Борусия М

Баварците станаха математически недостижими на върха, след като в ранния мач РБ Лайпциг загуби с 2:3 гостуването на Борусия Дортмунд на „Сигнал Идуна Парк“

3 годиниФутбол 2 Симеон Кисьов

Байерн Мюнхен, който по-рано днес официално стана шампион на Германия, победи с 6:0 Борусия Мьонхенгладбах в среща от 32-рия кръг на Бундеслигата. Баварците станаха математически недостижими на върха, след като в ранния мач РБ Лайпциг загуби с 2:3 гостуването на Борусия Дортмунд на „Сигнал Идуна Парк“.

Мюнхенци се забавляваха срещу Борусия и още преди почивката вкараха четири гола – два дело на Роберт Левандовски, като по един добавиха Томас Мюлер и Кингсли Коман. След почивката полската голова машина оформи своя хеттрик, а Лерой Сане оформи крайния резултат.

Четвърт час преди края Нианзу Куаси си изкара директен червен картон и остави домакините от Байерн с човек по-малко.

След победата баварците са със 74 точки, на 10 пред втория РБ Лайпциг два кръга преди края. В същото време Мьонхенгладбах е 7-и с 46 точки с математически шансове да завърши в зона Европа.

Двубоят на „Алианц Арена“ започна ударно за Байерн, който поведе още във 2-рата минута. Дейвид Алаба центрира към Роберт Левандовски, а полският национал отбеляза за 1:0.

Доминацията на домакините се засили през следващите минути. Пропуски от чисти позиции направиха Коман и Левандовски, но в 23-тата минута Томас Мюлер се разписа и удвои преднината на Байерн.

Десет минути преди почивката Роберт Левандовски направи резултата класически, вкарвайки второто си попадение от началото на мача.

Малко преди края на първата част Коман бе намерен в наказателното поле и се разписа за 4:0.

След почивката баварците продължаваха да контролират събитията на терена и в 64-тата минута след игра с ръка на Флориан Нойхаус в наказателното поле, получиха правото на 11-метрова наказателен удар. Зад топката застана Левандовски, който се безпощаден изстрел прати топката в мрежата и оформи хеттрика си.

В 75-ата минута Куаси извърши много грубо нарушение и след намеса на ВАР получи директен червен картон. Въпреки численото неравенство, Байерн стигна и до шести гол в 86-ата минута. Серж Гнабри изведе Лерой Сане, който предоля противниковия страж Ян Зомер за крайното 6:0.