БЪЛГАРИЯ С ВТОРА ПОБЕДА НАД СЛОВАКИЯ

МЪЖКИЯТ НАЦИОНАЛЕН ОТБОР ПО ВОЛЕЙБОЛ НА БЪЛГАРИЯ ПОБЕДИ СЛОВАКИЯ В ПРИЯТЕЛСКА СРЕЩА

9 годиниВолейбол 1 Телевизия Евроком

Мъжкият национален отбор по волейбол на България победи Словакия с 3:1 (25:19, 25:16, 29:31, 25:21) във втората приятелска среща между двата тима, играна в столичната зала "Арена Армеец".

Така волейболистите на Пламен Константинов записаха втора победа в съвместните двубои, след като в първия надиграха съперника с 4:0 гейма. Мачовете са част от подготовката и на двете страни за Европейското първенство 2015 в България и Италия. Българите са в група А в София с Германия, Чехия и Холандия, а словаците са в група D в италианския град Бусто Арсицио с Русия, Финландия и Сърбия.

Селекционерът Пламен Константинов започна с Георги Братоев, Владимир Николов, Тодор Алексиев, Николай Пенчев, Теодор Тодоров, Виктор Йосифов и либеро Теодор Салпаров. В първите две части за сервис влезе само Мирослав Градинаров, а българите доминираха изцяло.

След това бяха предприети смени, като в игра влязоха всички налични волейболисти в българската селекция. В третата част играта вървеше точка за точка, като след равенството 24:24, българите изпуснаха пет възможности за приключване на гейма, а в последствие това успяха да направят словаците и спечелиха тази част с 31:29, като намалиха резултата на 1:2 гейма..

В четвъртата част извън терена бяха Тодор Алексиев и Владимир Николов, но българите показаха старание и желание за успех. Националите ни водеха изцяло в резултата и затвориха гейма без проблеми, а с това постигнаха и крайната победа.

Най-добър реализатор за победата на България стана  Владимир Николов с 15 точки. Николай Пенчев добави 13 точки за успеха.