Дея срази Левски и грабна първа историческа Купа на България

Отборът от Бургас спечели Купата на България

3 месецаВолейбол 37 Симеон Кисьов

Отборът на Дея спорт (Бургас) спечели първи исторически трофей в своята история.

Лидерът в ефбет Супер Волей се наложи във финала над Левски София с 3:1 (25:20, 18:25, 25:18, 25:18) и спечели турнира Money + Купа България 2024.

Дея спорт триумфира за първи път в турнира, след като достигна до финала и през миналата кампания. Левски остава с 13 трофея, а по-рано през сезона спечели Суперкупата на страната.

Отборът на Левски се наложи да играе голяма част от мача без основния си разпределител Симеон Николов, който получи контузия в ръката във втория гейм и бе заменен от Стоил Палев.

Майкон Морейра атакува остро в центъра и Левски поведе с 1:0. "Сините" поведоха с 5:3, но волейболистите на Дея изравниха при 5:5. Бургазлии успяха да дръпнат с 3 точки при 9:6. Дея отново поведе с 3 точки при 12:9. Ас на Владимир Гърков и 11:12. Пайп на Владимир Гърков - 12:13. Пайп на Валентин Братоев и 14:12 за Дея. Мощна атака и ас на Венислав Антов и Левски поведе с 15:14. Нова мощна атака на Венислав Антов по правата от зона 2 - 17:16. Блокаут на Валентин Братоев и Дея отново поведе с 18:17. Нова атака на Венислав Атнов възстанови равенството - 18:18. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Отлична комбинация Георги Братоев - Теодор Тодоров 19:18. Николай Учиков атакува успешно за 20:19. Технична атака на Алехандро Торо и равенство - 20:20. Атака и блокада на Николай Николов и Дея дръпна с 22:20. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Закари Омошеби Паланкай спря с блокада атака на Венислав Антов - 23:20. Закари Омошеби Паланкай атакува успешно и бургазлии спечелиха първата част с 25:20.

Светослав Гоцев изведе Левски напред с 4:1 в началото на втората част. Блокада на Стоил Палев и 6:3. Майкон Морейра атакува мощно в центъра за 7:4. Ас на Николай Николов и равенство при 7:7. Технично отиграване на Алехандро Торо с две ръце. Блокада на Майкон Морейра и Левски поведе с 10:7. Венислав Антов атакува по блокадата от зона 2 11:7. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Ас на Владимир Гърков - 12:7. Троен блок спря атака на Валентин Братоев - 13:7. Алехандро Торо атакува по блокадата за 16:12. Венислав Антов атакува мощно по правата от зона 2 за 19:15. Алехандро Торо атакува успешно по диагонала от зона 4 за 21:16. Техничен пайп на Александър Къндев - 22:16. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Блокада на Майкон Морейра спря атака на Теодор Тодоров - 23:16. Алехандро Торо атакува по блокадата за 24:16. Георги Братоев получи червен картон, след като влезе в разправия с фен на "сините" - Левски спечели втората част с 25:18.