Монтана на полуфинал срещу Левски след бърза победа над Хебър

По този начин монтанчани продължават напред към полуфиналите

3 месецаВолейбол 33 Симеон Кисьов

Отборът на Монтана стана последния полуфиналист в турнира за Money+ Купа България 2024. Момчетата на треньора Даниел Пеев надиграха категорично Хебър (Пазарджик) с 3:0 (25:20, 25:18, 25:15) в последната 1/4-финална среща на турнира, играна тази вечер в зала "Левски София".

По този начин монтанчани продължават напред към полуфиналите. Там Монтана очакват домакините от Левски, които по-рано тази вечер се наложиха над Берое 2016 (Стара Загора) с 3:1 гейма в друг мач от 1/4 финалите.

Полуфиналът между Монтана и Левски е утре (20 януари) от 19,00 часа в зала "Левски София". Преди това от 16,00 часа ще бъде първия полуфинален двубой между Дея спорт (Бургас) и ЦСКА. И двата мача ще се излъчват пряко по MAX SPORT 1.

Началото на първия гейм беше напълно равностойно до 6:6, след което Монтана поведе с 8:6 след блокада на бразилския център Бруно Рубо. Хебър веднага изравни за 8:8 след сгрешен сервис на монтанчани и бърза контра през центъра на Александър Кордев. Пазарджиклии дори дръпнаха с 10:8 след атака в аут на поляка Кристиан Валчак от Монтана и силен ас на Владимир Хаджиев. Разликата нарасна до 13:10 след грешка в атака на Монтана, което накара наставникът на тима Даниел Пеев да поиска прекъсване. Постепенно монтанчани стигнаха до равенство при 15:15 след две грешки на Владимир Хаджиев от Хебър. Монтана излезе и напред в резултата при 19:16 след атака на Валчак последвана от две отлични блокади на влезлия като резерва Любослав Симеонов и Самуил Вълчинов. Играчите на Даниел Пеев запазиха преднината си и спокойно спечели гейма с 25:20 след ас на Самуил Вълчинов.

Втората част тръгна отлично за Монтана, които бързо дръпнаха със 7:2 след атака на Фахри Путратама последвана два аса на Бруно Рубо и контраатака-пайп на Самуил Вълчинов. Това принуди треньорът на Хебър Николай Димитров да поиска тайм-аут. Двата тима продължиха напълно равностойно и разликата се запази до 12:7, след което последваха две силни контри на Самуил Вълчинов и нов блок на Бруно Рубо и 15:7 за монтанчани. Монтана задържа преднината си до 20:13 след технично пускане на Вълчинов, след което без проблеми затвори частта в своя полза при 25:18 след силен ас на Кристиан Валчак.

След равностойното начало на третия гейм Монтана отново поведе с 6:2 след силни изяви в атака на Кристиан Валчак, Фахри Путратама и появилия се като резерва Мартин Кръстев. Разликата набъбна до 9:4 след грешка на Калоян Вълчинов от Хебър и прекъсване за треньора на тима Николай Димитров. Въпреки това, преднината на Монтана стана 15:8 след две успешни атаки на влезлия като резерва Димитър Калчев и грешка на Калоян Вълчинов. Резултатът стана 20:12 след атака по правата на Фахри и отлична блокада на Кристиан Валчак. В крайна сметка монтанчани спечелиха гейма с категоричното 25:15 след нова силна атака на Калчев, а с това и мача с 3:0, с което пък се класираха за полуфиналите за Money+ Купа България 2024.