Дембеле спаси Барселона срещу Атлетико в 90-ата минута

Диего Коста откри с глава, Дембеле изравни в последната минута

5 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Атлетико (Мадрид) и Барселона завършиха при 1:1 в дербито на 13-ия кръг на Примера дивисион. Срещата се отличи с нервност и груби влизания, от което пострада играта и на двата тима отправили общо три точни удара в мача.
Барса имаше повече положения, но така и не успя да намери пътя към вратата. Четвърт час преди края Атлетико претендираше за дузпа за игра с ръка на Артуро Видал, но след ВАР, реферът прецени, че топката първо го е ударила по главата.
Минути по-късно обаче Диего Коста (76') откри резултата при първия точен удар в срещата, засичайки я с глава след корнер. Меси имаше възможност да изравни пет минути по-късно от пряк свободен удар, но стреля твърде слабо и Облак улови при първия точен удар в рамката си.
Каталунците все пак удържаха върха в класирането и не загубиха в Мадрид след изравнителен гол на резервата Дембеле в последната минута и асистенция на Меси.
Атлетико (Мадрид) пропусна да свали Барса от първата позиция и изостава с една, но Барса може да падне утре от върха, ако Севиля победи Валядолид у дома (17:15 часа).