ДЖОКОВИЧ Е НА ФИНАЛ

СЪРБИНЪТ ПОБЕДИ С 3:0 ГАСКЕ В ПЪРВИЯ ПОЛУФИНАЛ ПРИ МЪЖЕТЕ

9 годиниТенис 1 Телевизия Евроком

Световният номер едно Новак Джокович не срещна никакви затруднения и победи Ришар Гаске от Франция с 3:0 сета (7:6, 6:4, 6:4) в първи полуфинален мач при мъжете на Уимбълдън. Двубоят продължи два часа и 25 минути. Така сърбинът ще има възможност да защити титлата си от миналата година.

Във финала Ноле ще се изправи срещу победителя от двойката Анди Мъри - Роджър Федерер, които играят по-късно днес.

Първият сет започна много добре за сръбския тенесист и той проби още при първата си възможност, но Гаске веднага върна пробива. До края нито един от двамата не получи брейкпойнт от съперника си и се стигна до тайбрек, в който Джокович беше категоричен - 7:2. Така той поведе с 1:0.

Втората част започна с пробив за Ноле, който този път не сгреши и го затвърди за 2:0 гейма. До края на сета Гаске пропусна 2 възможности да върне пробива и загуби с 6:4.

Третият сет не беше много по-различен от предходния. Отново един пробив стигна на сърбина за 6:4 и окончателния успех с 3:0. Любопитното е, че при 5:3 Гаске спаси два мачбола, но нямаше какво да стори при следващия, който дойде при сервиз на Джокович.