Григор Димитров започна със страхотен обрат в Маями

Димитров елиминира трудно чилиец след два тайбрека

1 месецТенис 35 Симеон Кисьов

Най-добрият български тенисист Григор Димитров обърна чилиеца Алехандро Табило с 6:7(5), 7:6(5), 6:2 в първата среща помежду им на корта и започна с победа във втория кръг на Мастърс турнира в Маями. Двубоят им трябваше да се проведе рано тази сутрин, но целият кръг бе отложен заради лошо време.

Първият сет започна много равностойно, като всеки печелеше убедително геймовете, в които сервира. В осмия гейм Табило поведе с 40:0 при сервис на Димитров, българинът успя да изравни, след което си взе подаването (4:4). Последва размяна на геймове за 5:5, a след това и за 6:6, за да се стигне до тайбрек.

Там играта също беше невероятно равностойна, като при 5:4 за съперника Гришо допусна да бъде пробит. Димитров се справи с първия сетбол (5:6), но не успя с втория за крайното 5:7, завършвайки сета без нито една възможност за пробив.

Втората част също стартира равностойно. Григор обаче беше близо до пробив в шестия гейм, продължил близо десет минути, когато пропиля три възможности. След това играта отново тръгна гейм за гейм. Гришо поведе с 6:5, а съперникът му трябваше да сервира за оставане в мача. Чилиецът за пореден път демонстрира отличен сервис и вкара сета в тайбрек с гейм на нула.

Табило успя да поведе при първото подаване на Димитров, след което набързо поведе с 3:0. Григор намали изоставането си до 2:3, но силните сервиси на чилиеца му помогнаха да дръпне с 5:2. Интригата се върна при 4:5, след което Гришо успя да изравни резултата (5:5) при сервис на Табило. Българинът направи нов минипробив и поведе с 6:5, сервирайки за последната точка в мача. Хасковлията я постигна и спечели сета (1-1).

В първия гейм на решителния трети сет Гришо пропусна една възможност за пробив, но се възползва при втората и поведе с 1:0. След това българинът лесно затвърди пробива, но чилиецът впоследствие спечели първи серис-гейм в сета и намали на 2:1. Двамата продължиха да печелят подаванията си, а при 4:2 в седмия гейм Димитров пропиля три шанса за нов пробив, но при четвъртата възможност реализира точка и поведе с 5:2. На свой сервис Гришо бързо стигна до мачпойнт и веднага реализира точката, с която спечели сета с 6:2 и се класира за следващата фаза.

В третия кръг българинът среща Яник Ханфман, който се наложи над Адриан Манарино с 2-1 (3:6, 7:6 (7:1), 6:4).