Емполи победи Наполи с 1:0

Алберто Сери герой за домакините срещу "партенопеите"

15 дниФутбол 95 Симеон Кисьов

Емполи победи у дома Наполи с 1:0 в мач от 33-ия кръг на италианската Серия "А" и направи важна крачка към оцеляването си в елита.

Единственото попадение падна още в четвъртата минута. Емануел Гиаси изпрати перфектно центриране в наказателното поле, където Алберто Сери надскочи съперниците си и вкара топката във вратата на миналогодишните шампиони.

Това бе втори успех в последните три двубоя за "сините", които се отдалечиха на четири точки от зоната на изпадащите. Поражението остави Наполи на осмо място в класирането с актив от 49 точки и две по-малко от Аталанта.