Етър удари Берое в страхотен спектакъл

"Виолетовите" се изкачиха до 11-а позиция след успеха в Стара Загора

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Берое загуби изненадващо от опашкаря Етър с 1:2 в последния мач от 23-тия кръг на efbet Лига. Преслав Боруков (31, 65) вкара и двата гола за "виолетовите", които се отлепиха от дъното и се изкачиха до 11-а позиция във временното класиране. Алиун Фал (79) бе точен за домакините, които останаха пети и на три точки зад Арда.

Гостите имаха по-чисти положения през първата част. Още в 6-ата минута домакините създадоха първото голово положение. Мартин Камбуров стигна до топката в наказателното поле и я пусна покрай Христо Иванов, но тя излезе в аут.

В 12-ата минута Алиун Фал отправи първия точен удар за Берое от близка дистанция, но Христо Иванов спаси. Пет минути след това Ловрен Кнежевич от гостите шутира опасно, а Ганев бе на мястото си и спаси.

Етър пропусна златен шанс в 26-ата минута, когато Симеон Мечев изведе Меси Мезу, който овладя топката много добре и шутира, но не уцели вратата. След още пет минути игра "виолетовите" поведоха в резултата. При центриране от корнер Мариян Иванов свали топката за Преслав Боруков, който от близка дистанция бе точен за 0:1.

До края на полувремето домакините не успяха да отвърнат на удара и резултатът остана непроменен.

След почивката беройци натиснаха и пропуски направиха Алиун Фал, Ибрахима Конте, Гаюс Макута и Александър Василев, които не намериха целта. Последва пропуск на Крачунов от гостите малко пред голлинията, а в 65-ата минута Симеон Мечев центрира от пряк свободен удар, а Пламен Крачунов свали топката с глава за Преслав Боруков, който вкара втория си гол в мача и девети от началото на сезона за 0:2.

Гаюс Макута бе много близо до това да намали изоставането на домакините, но в 69-ата минута нацели гредата. Усилията на домакините дадоха резултат в 80-ата минута, когато Алиун Фал получи топката в наказателното поле, завъртя се и реализира за 1:2. Минута след гола дебют за Берое записа Илиян Стефанов, който пристигна от Локомотив (София).

Домакините натиснаха и в 89-ата минута Крум Стоянов имаше шанс да изравни след удар с глава от близко разстояние, но Христо Иванов се намеси и спаси вратата на "болярите", които до края съхраниха аванса си и спечелиха.