Фулъм се завърна във Висшата лига

Славиша Йоканович класира Фулъм за Висшата лига

6 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Фулъм надви минимално Астън Вила с 1:0 във финалния плейоф в Чемпиъншип и си осигури място в елита на английския футбол. Лондонският тим, воден от бившия треньор на Левски Славиша Йоканович, стигна до безценния успех на стадион "Уембли" пред 85 000 зрители с гол на Том Кеърни в 23-ата минута. С тази победа Фулъм си гарантира минимум 170 млн. паунда приходи през следващите три години. "Котиджърс" играха с човек по-малко 20 минути, след като Денис Одой получи втори жълт картон в 70-ата мин. През второто полувреме футболистите на Астън Вила почти не напускаха полето на съперника си, който обаче успя да удържи преднината си. Другите новаци в Премиършип са Уулвърхемптън Уондърърс, който спечели титлата в дивизията и вторият в крайното класиране Кардиф Сити. Елитът напуснаха Суонзи, Уест Бромич Албиън и Стоук Сити. Фулъм се връща сред най-добрите отбори в Англия за първи път след сезон 2013/2014.