Лудогорец прегази ЦСКА 1948

Гостите без нито един точен удар и едва едно положение за гол в мача

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Лудогорец победи ЦСКА 1948 с 4:0 в последна среща от предпоследния 25-и кръг на редовния сезон на Efbet лига.

Домакините започнаха страхотно мача и за пет минути създадоха две добри положения за откриване на резултата, но Бърнард Текпетей не успя да ги реализира. В следващия четвърт част играха по-организирано в отбрана и опитваха да изненадат разградчани с контраатаки, а ритъмът на играта видимо спадна.

Лудогорец все пак успя да преодолее отбраната на гостите след статично положение, отбит удар на Текпетей и добавка на Жозуе Са за 1:0 в 36-ата минута.

По-малко от пет минути по-късно вратарят на ЦСКА 1948 сбърка при изнасянето на топката, тя попадна у Вандерсон, а после и у Десподов, който направи 2:0.

В последната минута на първата част Десподов подаде на Синсиньо във вратарското поле и той връхлетя върху топката и принуди Лясков да си отбележи автогол за 3:0.

ЦСКА 1948 отправи първия си удар към вратата на Лудогорец в 58-ата минута, а няколко по-късно допусна четвърти гол. Кирил Десподов беше изведен от Кешерю в 61-ата минута и вкара за 4:0.

До края Лудогорец създаде още няколко опасности, но Сисиньо и Кешерю не намериха целта. Гостите приключиха мача без нито един точен удар и едва едно положение за отбелязване на попадение.

Победата позволи на Лудогорец да поведе с 9 точки пред втория Локомотив (Пловдив), докато ЦСКА 1948 ще трябва да брани шестата позиция и преднината си от 1 точка пред Черно море.