МОНТАНА ПИСА ШЕСТИЦА НА БОТЕВ

НОВАКЪТ В ЕЛИТА НЕ ПОЩАДИ ПЛОВДИВЧАНИ

9 годиниФутбол 3 Телевизия Евроком

Отборът на Монтана разгроми Ботев Пловдив с 6:0 в мач от втори кръг на А група. Новаците в елита поведоха още в 5-та минута чрез Иван Минчев. Само две минути по-късно Атанас Илиев покачи на 2:0. До 14-та минута резултатът вече беше 3:0. Борислав Балджийски с удар от дистанция не остави шансове на вратаря Михаил Иванов. В 35-та минута Минчев отбеляза втория си гол, след като прехвърли Иванов от далечно разстояние. Ботев Пловдив можеше да върне едно попадение, но дузпата на Алекс Колев беше спасена от вратаря Христо Иванов.

Унижението за гостите продължи през втората част. Иван Минчев оформи своя хеттрик в 55-та минута. В 75-та Ботев остана с 10 души, след червен картон на Йордан Христов. В продължението Янко Ангелов оформи крайното 6:0 в полза на Монтана.