София 17 °C София 17°C - предимно ясно Велико Търново 14 °C Велико Търново 14°C - облачно Пловдив 19 °C Пловдив 19°C - разкъсана облачност Варна 16 °C Варна 16°C - предимно облачно Бургас 18 °C Бургас 18°C - облачно

ПАЛМЕЙРАС ПОБЕДИ ФЛАМЕНГО С 2:1

НА ПОЧИВКАТА ПОЛИЦИЯТА ПУСНА СЪЛЗОТВОРЕН ГАЗ НА СТАДИОНА, ЗА ДА РАЗТЪРВЕ ДВЕ ГРУПИ ОТ ФЕНОВЕ, КОИТО СЕ СБИХА

8 годиниБразилейро 1 Телевизия Евроком

Палмейрас спечели дербито от 6-ия кръг в първенството на Бразилия, като надигра Фламенто с 2:1. Сблъсъкът между два от грандовете на страната се състоя на стадион "Мане Гаринча" в столицата Бразилия и стартира с два гола само в първите 6 минути.След грешка в отбраната на Фламенто Габриел Жезус откри за гостите от Сао Пауло още в 4-ата минута с 4-ия си гол за сезона. Фламенго обаче изравни светкавично - бившият играч на Палмейрас Алан Патрик не остави шанс на вратаря Фернандо Прас с фантастично изпълнение само 2 минути по-късно.На почивката полицията пусна сълзотворен газ на стадиона, за да разтърве две групи от фенове, които се сбиха. Заради ефекта на газа второто полувреме се забави, а в него Палмейрас наложи превъзходството си. Победното попадение за тима на треньора Кука падна от дузпа. Сезар Мартинс игра като вратар на голлинията и изби топката с ръка при удар на Габриел Жезус, за което бе изгонен. Жеан пък не сгреши от бялата точка и така "Зелените" записаха първия си успех на чужд терен, с което излязихоа на 4-о място в 12 т. Само една повече имат Коринтианс, Гремио и Интернасионал.