ПИРОНКОВА С ВТОРА ПОБЕДА В ИСТАНБУЛ

БЪЛГАРКАТА ПОБЕДИ КУРУМИ НАРА С 2:1

9 годиниТенис 1 Телевизия Евроком

Българската тенесистка Цветана Пиронкова записа втора победа на турнира от WTA (женската тенис асоциация) в Истанбул. Цвети победи японката Куруми Нара с 2:1 сета (6:3, 1:6, 6:1) за час и 46 минути.

В първия сет само българката успя да спечели свое подаване. Всички останали геймове бяха загубени от тенесистката, която подава. Така се стигна до бързо 6:3 за Пиронкова.

През втората част обаче японката се стегна и не допусна пробив. Цвети започна добре, печелейки своето подаване, но след това даде 6 поредни гейма на съперничката си. Така Нара изравни за 1:1.

Сет номер 3 започна добре за японката, която спечели сервиз гейма си на нула, но Пиронкова върна жеста, а след това проби цели три пъти за крайното 6:1. Българката реализира своя втори мачбол и по този начин се класира в следващата фаза на турнира.

На 1/4-финалите в Истанбул Цвети ще се изправи срещу полякинята Урсула Радванска, която вчера победи Бояна Йовановски от Сърбия с 6:3, 6:2.