РАДВАНСКА СПЕЧЕЛИ ТИТЛАТА В СИНГАПУР

СПЕЧЕЛИ ТИТЛАТА СРЕЩУ ПЕТРА КВИТОВА

9 годиниТенис 2 Телевизия Евроком

Агнешка Радванска триумфира на силния турнир в Сингапур, след като на финала надви  Петра Квитова след 6:2, 4:6, 6:3, макар че преди мача бе с по-малки шансове за успеха.Така тя успя да изстрада първата си титла в турнира след здрава битка, която продължи 2 часа и 7 минути. Петра Квитова се срина психически и допусна цели 53 непредизвикани грешки, което е доста "впечатляващо", докато нейната противничка имаше едва 5 такива.Доста интересно е да се отбележи, че Агнешка излезе на днешния финал с две превръзки - едната на крака, а другата на рамото си, но остави душата си на корта.Статистиката преди този мач бе в полза на чехкинята - 6 победи от 8 мача. Заключителният сет се разви доста интересно и Квитова дръпна с пробив аванс и 2:0 гейма, но постепенно полякинята не само, че изравни на 3:3, а след това довърши противничката си като не и даде нито един гейм.След титлата си в Сингапур Агнешка ще измести Квитова от петото място в ранглистата.