Реал (Мадрид) с комфортна преднина преди реванша с Ливърпул

Винисиус поведе Реал към 3:1 над Ливърпул

3 годиниФутбол 1 Симеон Кисьов

Реал (Мадрид) срази Ливърпул с 3:1 на стадион "Алфредо ди Стефано" в първия 1/4-финален мач помежду си в Шампионската лига. С такъв резултат "кралете" надвиха мърсисайдци и преди близо 3 години на финала на най-престижния европейски клубен турнир, когато спечелиха трофея в украинската столица Киев.

В самото начало Карим Бензема се пребори за топка и изпревари Кабак, след което шутира и Алисон спаси. Последваха предпазливи действия и от двата тима, които гледаха да не правят сериозни грешки. Все пак в 27-ата минута Тони Кроос изведе Винисиус Жуниор с гениален пас от над 30 метра, бразилецът овладя топката с гърди, напредна и не остави шансове на сънародника си Алисон за 1:0.

В 36-ата минута Тони Кроос отново пробва дълъг пас, а Тренд Александър-Арлонд опита да върне с глава към вратаря Алисон, но сбърка фатално и подари топката на Марко Асенсио, който елиминира Алисон и удвои аванса на "кралете".

Юрген Клоп се опита да реагира след като още в 41-ата минута пусна Тиаго Алкантара на мястото на Наби Кейта. Но вместо това Реал можеше да вкара и трети гол. Нова безобразна грешка в защитата на Ливърпул позволи на Марко Асенсио да стреля, но френският нападател не успя да уцели вратата.

В началото на второто полувреме Ливърпул се събуди. "Червените" заиграха по-уверено и започнаха да атакуват повече. И това даде резултат в 51-ата минута. Тогава Диого Жота проби много добре през центъра. Той опита да стреля падайки, но вместо това подаде към Мохамед Салах. Египтянинът овладя, стреля, топката рикошира от Тибо Куртоа удари се в напречната греда и влезе във вратата му. Попадението бе разгледано от ВАР за засада, се оказа, че такава нямаше.

Реал Мадрид се окопити след допуснатия гол. Тони Кроос опита късмета си в 61-ата минута след като получи пас от Марко Асенсио. Ударът му с левия крак обаче мина над вратата.

Чудесна многоходова акция между Робъртсън, Жота и Мане завърши с удар на последния. Топката обаче бе избита в корнера. След изпълнението на ъгловия удар обаче Реал Мадрид направи страхотна контрааката. Марко Асенсио обаче само трябваше да подаде топката към нахлуващия Бензема, но той се забави.

В 65-ата минута шоуто продължи. Лука Модрич нахлу към наказателното поле и подаде отлично топката към Винисиус. Бразилският нападател на "кралетата" стреля веднага по земя. Топката обаче изненада вратаря Алисон, който я видя в последния момент, легна на плонж, но не успя да я избие.

Реал продължи да търси головете. Винисиус проби през центъра и намери Бензема. Французинът овладя топката и стреля по земя в 71-ата минута. Алисон Бекер обаче уволи топката.