Спартак (Москва) и Ливърпул завършиха наравно 1:1

Спартак с Попето изтръгна точка от Ливърпул

7 годиниФутбол 2 Телевизия Евроком

Спартак (Москва) завърши 1:1 у дома с Ливърпул във втория мач и за двата тима от група „Е” на Шампионската лига.
Българският национал Ивелин Попов игра цял мач за домакините и в 23-ата минута бе зад топката при изпълнение на пряк свободен удар, но Фернандо шутира над стената и вкара за 1:0. Три минути по-късно Садио Мане се разписа с глава, но попадението на мърсисайдци бе отменено заради засада. В 31-ата минута все пак футболистите на Юрген Клоп успяха да изравнят, след като Мане асистира на Филипе Коутиньо и бразилецът бе точен за 1:1. След почивката нито един от двата тима не успя да реализира някое от положенията си, въпреки че гостите бяха по-активни в търсенето на гола. В крайна сметка се стигна до раздяла на точките. Спартак и Ливърпул имат по 2 точки в актива си след това равенство.